KURUCU BİYOGRAFİ

RCT 2017’de İstanbul’da Emine Akdağ tarafından moda ve perakende danışmanlık firması olarak kuruldu.
Emine, sosyal bilimlerde iş yönetimi ve pazarlama alanında yüksek lisans sahibi bir Fizikçi’dir.
RCT öncesi dünyaca ünlü departman mağazalarının denizaşırı genişleme projelerinde üst düzey yönetici olarak görev aldı.

Harvey Nichols Londra ekibi ile 10.000 m2 satış alanı ve 500’den fazla dünya markası ile Harvey Nichols Departman Mağazası’nın Bakü açılış projesini, sonrasında Galeries Lafayette Paris ekibi ile 9000m2 satış alanı ve 400’den fazla dünya markası ile Galeries Lafayette Departman Mağazası’nın İstanbul açılış projesini yönetti.

Her iki süreçte 360 derece proje yönetimi ile projelerin ticari ve finansal tüm sorumluluğunu üstlenerek marka karmalarının oluşturulması,satınalma bütçelerinin belirlenmesi, farklı iş modellerinin tanımlanması ve uygulanması, ticari sözleşmelerin hazırlanması ile beraber tüm satınalma süreçlerini yönetti.

Projeler öncesinde Beymen bünyesinde Bottega Veneta, Christian Louboutin, Jimmy Choo butik mağazalar müdürü ve Beymen Departman Mağazasında kadın katı müdürü olarak görev aldı.

Beymen’deki görevi esnasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde “perakende yönetimi” derslerine içerik üreterek Beymen’i temsilen misafir öğretim üyesi oldu.

RCT ile lüks perakende sektöründeki çok yönlü bilgi birikimini gelecek vaat eden moda markalarına aktarıyor, yaratıcı pazarlama çözümleri ve marka özelinde stratejiler üretiyor.